A mágneses fokozatok szabványos numerikus és betűkódok, amelyek a mágnes mágneses erejét, hőmérsékleti ellenállását és koercitivitását írják le – és a rossz fokozat kiválasztása berendezés meghibásodásához, energiaveszteséghez vagy biztonsági kockázatokhoz vezethet. Akár mágnest választ villanymotorhoz, orvosi eszközhöz, ipari érzékelőhöz vagy barkácsprojekthez, mágneses fokozatok a kiválasztási folyamat egyetlen legfontosabb lépése. Ez az útmutató elmagyaráz minden fontosabb osztályozási rendszert, összehasonlítja a legfontosabb teljesítménymutatókat, és segít kiválasztani a pontos alkalmazáshoz megfelelő mágnest.
Kattintson termékeink megtekintéséhez: Szinterezett NdFeB mágnes
Mit jelentenek valójában a mágneses fokozatok?
A mágneses fokozat egy rövidített kód, amely három kritikus mágneses tulajdonságot kódol: a maximális energiaterméket (BHmax), a maradék fluxussűrűséget (Br) és a kényszerítő erőt (Hc) – ezek mindegyike meghatározza, hogy a mágnes milyen erősen és megbízhatóan fog működni egy adott környezetben.
Minden mágnestípusnak saját osztályozási rendszere van. A neodímium (NdFeB) mágnesek "N" előtagot használnak, amelyet egy szám követ (pl. N35, N52), míg a szamárium kobalt mágnesek olyan megjelöléseket használnak, mint az SmCo18 vagy az SmCo26. Az Alnico mágnesek 1-től 9-ig terjednek, a ferrit (kerámia) mágneseket pedig a C1-C8 vagy az Y sorozat szerint osztályozzák a kínai szabványok.
A számok és betűk megértése a mágnes fokozat kód mindent elárul arról, hogyan fog viselkedni a mágnes:
- A szám neodímium minőségben a Mega-Gauss-Oersteds (MGOe) maximális energiatermékére utal. Az N52 BHmax értéke körülbelül 52 MGOe – ez a legmagasabb kereskedelmi forgalomban kapható minőség.
- A betű utótagja (M, H, SH, UH, EH, AH) jelzi a mágnes maximális üzemi hőmérsékletét és belső koercitivitását.
- Nincs utótag (pl. N35, N42) szabványos hőmérséklet-állóságot jelent körülbelül 80°C-ig (176°F).
A három fő mágneses tulajdonság minden mágnesminőség mögött
Minden mágnes fokozatot három mérhető tulajdonság határoz meg, amelyek együttesen határozzák meg a valós teljesítményt: a maradék fluxussűrűség (Br), a kényszerítő erő (Hc) és a maximális energiatermék (BHmax).
1. Maradék fluxussűrűség (Br)
A Br méri a mágneses tér erősségét, amelyet a mágnes a mágnesező tér eltávolítása után kelt. Teslában (T) vagy Gaussban (G) fejezik ki, ahol 1 Tesla = 10 000 Gauss. Az N52-es neodímium mágnes Br értéke körülbelül 1,44–1,52 T, míg az N35-ös mágnes körülbelül 1,17–1,22 T. A magasabb Br nagyobb húzóerőt jelent egy adott mágnesmérethez.
2. Kényszerítő erő (Hc)
A Hc a mágnes lemágnesezéssel szembeni ellenállása – milyen nehéz lecsupaszítani a mágnes mezőjét ellentétes mágneses erővel vagy megemelt hőmérséklettel. Mérése Oerstedben (Oe) vagy kA/m-ben történik. A magasabb fokozatú hőmérséklet-jelölések (H, SH, UH, EH) nagyobb koercitivitást érnek el kissé csökkentett Br árán. Azoknál a motoroknál és generátoroknál, ahol a mágnes erős, egymással ellentétes mezőkkel néz szembe, a koercitív hatás gyakran fontosabb, mint a nyers húzóerő.
3. Maximális energiatermék (BHmax)
A BHmax az egyetlen legfontosabb szám bármelyikben mágnes fokozat . MGOe-ben (Mega-Gauss-Oersteds) vagy kJ/m³-ben kifejezve az anyagban tárolt mágneses energia sűrűségét jelenti. A magasabb BHmax azt jelenti, hogy fizikailag kisebb mágnest is használhat ugyanazon tartó- vagy emelőerő eléréséhez, ami rendkívül fontos olyan alkalmazásokban, ahol korlátozott a hely és a súly – például elektromos járműmotorok, repülőgép-alkatrészek és miniatürizált elektronika.
Neodímium mágneses fokozatok magyarázata: N35-től N52-ig és azon túl
A neodímium mágnesek a kereskedelemben kapható legerősebb állandó mágnesek, és minőségi rendszerük – N35-től N52-ig – a legszélesebb körben hivatkozott mágneses besorolás ma a mérnöki és gyártási területen.
Az "N" előtag a neodímium vasbórt (NdFeB) jelenti. A következő szám a BHmax értéket jelzi MGOe-ben. Az opcionális betű utótag a maximális üzemi hőmérsékletet és koercitív osztályt jelöli:
- Nincs utótag (standard): Max üzemi hőmérséklet ~80°C
- M (közepes): Max üzemi hőmérséklet ~100°C
- H (magas): Max üzemi hőmérséklet ~120°C
- SH (szupermagas): Max üzemi hőmérséklet ~150 °C
- UH (ultra magas): Max üzemi hőmérséklet ~180 °C
- EH (extrém magas): Max üzemi hőmérséklet ~200°C
- AH (Aerospace High): Max üzemi hőmérséklet ~230°C
| évfolyam | BHmax (MGOe) | Br (T) | Max hőmérséklet (normál) | Tipikus alkalmazás |
| N35 | 33–36 | 1,17–1,22 | 80°C | Kézműves projektek, általános használatra |
| N42 | 40–43 | 1,29–1,35 | 80°C | Érzékelők, tartóelemek |
| N45 | 43–46 | 1,32–1,38 | 80°C | Hangszórók, aktuátorok |
| N48 | 46–49 | 1,37–1,43 | 80°C | Motorok, orvosi eszközök |
| N52 | 50–53 | 1,44–1,52 | 80°C | Nagy teljesítményű motorok, MRI |
| N42SH | 40–43 | 1,29–1,35 | 150°C | Autóipari, ipari motorok |
| N38UH | 36–39 | 1,22–1,28 | 180°C | EV motorok, turbinák |
Táblázat: A neodímium mágneses minőségek összehasonlítása a BHmax szerint, a maradék fluxussűrűség, a hőmérsékleti besorolás és a tipikus alkalmazás.
Egy kritikus kompromisszum: ahogy a minőség növekszik (erősebb BHmax), a mágnes törékennyé válik és érzékenyebbé válik a korrózióra. Az N52 mágnesek mechanikailag törékenyek, és a legtöbb alkalmazásban védőbevonatot (nikkel, epoxi vagy aranyozás) igényelnek. Az N35 mágnesek viszonylag tartósabbak és könnyebben kezelhetők.
Szamáriumi kobaltmágnes minőségek: A magas hőmérsékletű alternatíva
A szamárium kobalt (SmCo) mágnesek olyan mágneses minőséget kínálnak, amely akár 350 °C-os hőmérsékletet is kibír – így a legelőnyösebb választás a repülési, védelmi és magas hőfokú ipari alkalmazásokhoz, ahol a neodímium minőségűek katasztrofálisan meghibásodnának.
Az SmCo mágnesek két fő sorozatban kaphatók, amelyek mindegyike eltérő minőségi jellemzőkkel rendelkezik:
SmCo-sorozat 1:5 (SmCo5)
Ezeknek a fokozatoknak (SmCo14-től SmCo20-ig) a BHmax értéke 14 és 20 MGOe között van. Bár abszolút energiatermékben alacsonyabb, mint a neodímiumban, az SmCo5 minőségek rendkívül magas koercitivitást mutatnak – jellemzően 700–900 kA/m –, így gyakorlatilag immunisak a lemágnesezésre. Megbízhatóan működnek 250°C-ig, és precíziós műszerekben, mikrohullámú készülékekben és utazóhullámcsövekben használják.
SmCo sorozat 2:17 (Sm₂Co₁₇)
Ezek a minőségek (SmCo22-tól SmCo32-ig) 22–32 MGOe BHmax-értéket érnek el – megközelítve az alacsonyabb szintű neodímium minőségeket, miközben megtartják a teljes hőmérsékleti ellenállást 350 °C-ig. Az Sm₂Co₂7 minőségek belső koercitivitása eléri az 1600 kA/m-t vagy magasabbat, ami a legmagasabb a kereskedelmi forgalomban lévő állandó mágnesek közül. Az alkalmazások között megtalálhatók a sugárhajtómű-érzékelők, műhold-alkatrészek és olajfúró szerszámok.
| évfolyam | BHmax (MGOe) | Max hőmérséklet (°C) | Koercitivitás (kA/m) | sorozat |
| SmCo16 | 15–17 | 250 | 700-800 | 1:5 |
| SmCo20 | 19–21 | 250 | 800-900 | 1:5 |
| SmCo26 | 25–27 | 350 | 1.200–1.400 | 2:17 |
| SmCo30 | 29–32 | 350 | 1.400–1.600 | 2:17 |
Táblázat: Szamárium kobaltmágnes osztályok energiatermék, maximális hőmérséklet és koercitív érték szerint.
Alnico Magnet Grades: A klasszikus teljesítmény a magas hőmérsékleti stabilitásért
Az Alnico mágneses fokozatok (1-től 9-ig) a legmagasabb üzemi hőmérsékletet kínálják a kereskedelmi forgalomban lévő állandó mágnesek közül – akár 540°C-ig –, de lényegesen alacsonyabb koercitivitással, mint a ritkaföldfém-fajták, így csak alacsony lemágnesezési kockázatú alkalmazásokhoz alkalmasak.
Az Alnico alumínium (Al), nikkel (Ni) és kobalt (Co) ötvözete – innen ered a név. A minőségi szám az ötvözet összetételét és gyártási módját tükrözi (öntött vs. szinterezett). Az öntött alnico minőségek (Alnico 1–9) izotróp vagy anizotróp, a BHmax értékek 1,4 MGOe (Alnico 1) és 10,5 MGOe (Alnico 9) között mozognak. A szinterezett alnico minőségek valamivel alacsonyabb mágneses teljesítményt, de nagyobb méretkonzisztenciát kínálnak.
Az alnico minőségek fő alkalmazási területei közé tartoznak az elektromos gitár hangszedők, analóg érzékelők, relék, hangszórók és magnetroncsövek. Az alacsony koercitív (általában 50–160 kA/m) ellenére az alnico mágnesek megbízhatóan megtartják mágnesezettségüket stabil, nem fordított környezetben, szélsőséges hőmérsékleteken, ahol a neodímium és az SmCo minőségek lebomlanak vagy oxidálódnak.
Ferrit (kerámia) mágneses minőségek: A költséghatékony munkaló
A ferritmágnesek – az észak-amerikai szabványok szerint C1-től C8-ig, vagy a kínai/ISO rendszerben Y10-től Y40-ig osztályozva – mérsékelt mágneses teljesítményt nyújtanak minden állandó mágneses anyag kilogrammonkénti legalacsonyabb költsége mellett, így a világon a legszélesebb körben gyártott mágnestípus.
A ferrit (kerámia) mágnesek vas-oxidból és stroncium- vagy bárium-karbonátból készülnek. Kemények, törékenyek, korrózióállóak és olcsók – egy 10 lb-s zacskó ferritmágneses anyag az egyenértékű neodímium anyag töredékébe kerül. A ferrit minőségek BHmax értékei 1,0 MGOe (C1) és 4,0 MGOe (C8) között mozognak, ami körülbelül 10-12-szer alacsonyabb, mint a felső kategóriás neodímium minőségeké.
| évfolyam (US) | évfolyam (ISO/China) | BHmax (MGOe) | Br (T) | Legjobb használati eset |
| C1 | Y10 | 1,0–1,2 | 0,20–0,23 | Kézműves mágnesek, játékmágnesek |
| C5 | Y25 | 2,7–3,2 | 0,35–0,39 | DC motorok, hangszórók |
| C8 | Y35 | 3,5–4,0 | 0,41–0,44 | Tartó mágnesek, MRI árnyékolás |
Táblázat: Ferrit (kerámia) mágneses minőségek az Egyesült Államok és ISO/Kína szabványai szerint kulcsfontosságú mágneses tulajdonságokkal.
A ferritmágnesek bevonat nélkül korrózióállóak, akár 250°C-os hőmérsékletet is kibírnak, és előnyös választás az olyan alkalmazásokhoz, ahol a nagy mennyiség, az alacsony költség és a mérsékelt szilárdság a prioritás – például hűtőszekrény ajtótömítések, háztartási készülékek kis egyenáramú motorjai és mágneses elválasztó rendszerek.
Mágnesosztályok típusonként: Egyedi teljesítmény-összehasonlítás
A különböző anyagtípusok közötti mágnesminőségek összehasonlításakor a neodímium nyers mágneses szilárdság, a szamárium-kobalt a hőmérséklet-állóság, az alnico a hőstabilitás, a ferrit pedig a költséghatékonyság tekintetében vezet – minden osztálycsaládnak van egy tartománya, ahol verhetetlen.
| Tulajdonság | Neodímium (NdFeB) | Szamáriumi kobalt | Alnico | Ferrit |
| BHmax tartomány (MGOe) | 33–53 | 14–32 | 1,4–10,5 | 1,0–4,0 |
| Max üzemi hőm | 80°C-230°C | 250°C-350°C | 540°C-ig | 250°C-ig |
| Kényszer | Magas – Nagyon magas | Nagyon magas – extrém | Nagyon alacsony | Közepes |
| Korrózióállóság | Gyenge (bevonat szükséges) | Kiváló | Jó | Kiváló |
| Relatív költség | Közepes–High | Nagyon magas | Közepes | Nagyon alacsony |
| Törékenység | magas (törékeny) | magas (törékeny) | Alacsony (kemény) | Közepes (brittle) |
Táblázat: Mágnesminőségek anyagok közötti összehasonlítása kulcsfontosságú teljesítmény és fizikai tulajdonságok szerint.
Hogyan válasszuk ki az alkalmazásához megfelelő mágnesminőséget
A megfelelő mágnesminőség kiválasztásához négy kérdés megválaszolása szükséges: Milyen erősség szükséges? Milyen hőmérsékletet ér el a mágnes? Ellentétes mágneses mezőkkel néz szembe? És mi a méret- és költségvetési korlát?
1. lépés: Határozza meg a szükséges tartó- vagy emelőerőt
Kezdje a fontban vagy newtonban kifejezett erőszükséglettel. A magasabb minőségű neodímium mágnesek 600 fontot meghaladó húzóerőt képesek leadni egy mindössze 3 hüvelyk átmérőjű lemezről. Egy N52 méretű 2"×1"×½" blokkmágnes például körülbelül 110 font (490 N) húzóerőt ad az acélfelülethez – ez hasznos adat a rögzítési, rögzítési vagy emelési alkalmazások minőségének kiválasztásakor.
2. lépés: Mérje fel az üzemi hőmérsékletet
Ez a leggyakrabban figyelmen kívül hagyott tényező mágnes fokozat kiválasztása. Egy szabványos N42-es mágnes kezd végleg elveszíteni mágnesezettségét 80°C felett. Ha az alkalmazás motorfűtéssel, motorterekkel vagy ipari sütőkkel kapcsolatos, akkor vagy N42H, N42SH vagy N42UH fokozatra kell lépnie – vagy teljes mértékben át kell váltania a szamárium-kobalt vagy az alnico minőségekre a legmagasabb hőmérsékletű környezet érdekében.
3. lépés: Értékelje a lemágnesezési kockázatot
Az olyan alkalmazásoknál, ahol a mágnest ellentétes mező veszi körül – például motorokban, generátorokban vagy MRI-árnyékolásban – nagy koercitivitású fokozatokra van szükség. Ezekben a forgatókönyvekben az SH vagy UH utótaggal ellátott fokozat kiválasztása a szabványos minőséggel szemben 10 év stabil teljesítmény és a hónapokon belüli teljes lemágnesezés közötti különbséget jelentheti.
4. lépés: Vegye figyelembe a fizikai és környezeti korlátokat
Ha a mágnes nedvességnek, sós víznek vagy vegyszereknek van kitéve, a korrózióállóság prioritássá válik. A ferrit és az SmCo minőségek természetesen ellenállnak a korróziónak. A neodímium minőségek védőbevonatot igényelnek; a nikkel-réz-nikkel háromrétegű bevonat alapfelszereltség, de tengeri vagy magas páratartalmú környezetben epoxi vagy parilén bevonat szükséges. Vegye figyelembe a mechanikai ütést is – az alnico és ferrit minőségűek kisebb valószínűséggel törnek szét vagy törnek össze, mint a rideg neodímium vagy SmCo minőségűek ütés hatására.
Valós alkalmazások: melyik mágnesminőséget hol használják?
A különböző iparágak folyamatosan előnyben részesítik az egyes mágneses minőségeket a teljesítménykövetelmények, a környezeti feltételek és a költségérzékenység egyedi kombinációi alapján.
- Elektromos járművek (EV-motorok): Az N38UH–N45SH neodímium minőségek szabványosak. Ezek a minőségek egyensúlyban tartják a magas BHmax-ot a vontatómotorok 150°C-os üzemi hőmérsékletével. Egyetlen elektromos meghajtó egység 2–4 kg osztályozott neodímium mágnest tartalmazhat.
- Szélturbinák: A nagy, közvetlen meghajtású turbinák N35SH vagy N38SH minőségű neodímium mágneseket használnak többszegmenses rotortömbökben. Egyetlen 3 MW-os közvetlen hajtású turbina 600-700 kg neodímium mágneses anyagot használhat fel.
- Orvosi eszközök (MRI): A nagy térerősségű MRI-rendszerek szupravezető elektromágneseket használnak, az állandó mágneses MRI-szkennerek azonban N50 vagy N52 minőségű neodímium tömböket használnak, amelyek 0,2–0,7 Tesla térerősségű mezőt produkálnak.
- Szórakoztató elektronika: Az okostelefonok hangszórói, fejhallgatói és vibrációs motorjai túlnyomórészt N35–N42 minőségű neodímium mágneseket használnak kompakt méretük és nagy erősűrűségük miatt.
- Repülés és védelem: Az SmCo26 és SmCo30 minőségek dominálnak a giroszkópokban, radarrendszerekben és a műholdas helyzetszabályozásban, ahol a hőmérséklet -180°C-ról 300°C-ra való ingadozása rutinszerű.
- Gitár hangszedők: Az Alnico 2 (meleg, tömörített hang), az Alnico 5 (világos, tiszta hang) és az Alnico 8 (nagy teljesítményű modern hangszín) a meghatározó tényező az elektromos gitár hangszedésében – a zenészek és a lantművészek közötti alnico fokozatok közötti különbségek jól érthető alkalmazása.
- Hűtőszekrény tömítések és egyenáramú motorok: A ferrit C5 és C8 kategóriák dominálnak korrózióállóságuk, méretstabilitásuk és rendkívül alacsony egységköltségük miatt – ezekből naponta több tízmilliót gyártanak világszerte.
Gyakran ismételt kérdések a mágneses minőségekkel kapcsolatban
K: Mindig jobb a magasabb mágneses fokozat?
Nem feltétlenül. A nagyobb szám a neodímium minőségben (pl. N52 vs. N35) nagyobb mágneses energiaterméket és erősebb húzóerőt jelent – de nagyobb ridegséget, enyhén csökkentett hőmérsékleti stabilitást és magasabb költségeket is jelent. Az olyan alkalmazásokhoz, amelyek nem igényelnek maximális térerőt, gyakran egy közepes minőségű, például az N42 biztosítja a legjobb egyensúlyt a teljesítmény, a tartósság és az ár között. Mindig igazítsa az osztályzatot az alkalmazás tényleges követelményeihez, ahelyett, hogy alapértelmezés szerint az elérhető legmagasabbat alkalmazná.
K: A mágnesek elveszíthetik minőségüket idővel?
Igen. Az idő múlásával minden állandó mágnes bizonyos fokú lemágnesezést tapasztal, de az arány a minőségtől és a körülményektől függ. A kiváló minőségű neodímium mágnesek, amelyeket szobahőmérsékleten, ellentétes mezőktől és hőtől távol tárolnak, 100 év alatt kevesebb mint 1%-ot veszítenek mágnesezettségükből. Ha azonban bármely mágnest a névleges maximumát meghaladó hőmérsékletnek teszik ki – akár rövid időre is – azonnali, visszafordíthatatlan részleges lemágnesezést okozhat, amelyet semmilyen újramágnesezési folyamat nem képes teljesen helyrehozni.
K: Mi a különbség az N42 és N42H mágnesek között?
Mindkét minőségnek azonos a BHmax értéke (~40-43 MGOe) és a maradék fluxussűrűség (Br ~1,29-1,35 T). A legfontosabb különbség a maximális üzemi hőmérséklet: az N42 80°C, míg az N42H 120°C. A "H" utótag magasabb belső koercitivitást jelöl, amelyet módosított ötvözetösszetétel vagy feldolgozás révén érnek el – körülbelül 10–20%-os költségprémiummal a szabványos N42-hez képest.
K: Globálisan szabványosították a mágneses minőségeket?
A ritkaföldfém-mágnesek minőségi jelöléseit illetően széles körű nemzetközi összehangolás létezik, de a szabványosítás nem teljes. Az IEC 60404-8-1 szabványt és a kínai GB/T szabványt az NdFeB-re széles körben követik, de egyes gyártók olyan szabadalmaztatott minőségjelöléseket használnak, amelyek nem közvetlenül térképeznek fel. A kritikus mérnöki alkalmazásokhoz mindig kérje a teljes lemágnesezési görbét (B-H görbe) a szállítótól, ahelyett, hogy kizárólag a fokozatszámra hagyatkozna a pontos teljesítmény ellenőrzéséhez.
K: Milyen minőségű mágnest használjak kültéri vagy tengeri alkalmazáshoz?
Kültéri vagy tengeri környezetben a legjobb választás a ferrit (C5–C8) közepes szilárdságú igényekhez vagy a szamárium-kobalt (SmCo26–SmCo30) a nagy szilárdságú követelményekhez. Mindkettő eredendően korrózióálló, további bevonatok nélkül. Ha a szilárdsághoz neodímium minőségűek szükségesek, a szokásos nikkelezés helyett epoxi vagy parilén-C bevonatot adjon meg, amely sós vizes környezetben idővel leválhat. Megelőző intézkedésként rendszeresen ellenőrizze és cserélje ki a neodímium mágneseket a tengeri szolgálatban.
K: Javíthatom a már meglévő mágnesem minőségét újramágnesezéssel?
Az újramágnesezés visszaállíthatja a részben lemágnesezett mágnest az eredeti minőségi specifikációra, de nem tudja továbbfejleszteni a mágnest az anyagában rejlő BHmax mennyezeten túl. A mágneses minőséget a gyártás során kialakított ötvözet összetétele és mikroszerkezete határozza meg, nem pedig az alkalmazott mágnesező tér erőssége. A magasabb minőség eléréséhez a mágnest ki kell cserélni egy magasabb minőségű anyagból készültre.
K: Hogyan befolyásolják a mágneses minőségek az árat?
A neodímium családon belül minden fokozat felfelé (pl. N35 → N42 → N48 → N52) jellemzően 5–15%-kal növeli az egységárt ugyanazon geometria esetén. A hőmérséklet-besorolású utótagok további költséget jelentenek: az N42UH 25–40%-kal többe kerülhet, mint egy azonos méretű szabványos N42. A szamáriumi kobalt minőségek 3-5-ször drágábbak, mint az egyenértékű neodímium minőségek, elsősorban a kobalt költsége és a bonyolultabb szinterezési folyamat miatt.
Következtetés: A megfelelő mágnesminőség az Ön igényeinek megfelelő
A mágnesek minőségének megértése nem csupán technikai gyakorlat – ez a megbízható, biztonságos és költséghatékony tervezés alapja minden olyan alkalmazásban, amely az állandó mágnesektől függ.
A legfontosabb dolog: nincs egyetlen mágnes fokozat egyetemesen felsőbbrendű. Az N52 neodímium páratlan nyers mágneses energiát ad, de 80°C felett tönkremegy, és védelem nélkül gyorsan korrodál. Az SmCo30 rendkívüli erővel bírja a 350°C-os környezetet, de ötször többe kerül. Az Alnico 5 kiemelkedik a magas hőmérsékletű stabilitásban, egyedülálló hangzási tulajdonságokkal az audioalkalmazásokhoz, de ellentétes térben könnyen demagnetizálódik. A Ferrite C8 a gazdaságos, időjárásálló választás nagy volumenű, közepes szilárdságú alkalmazásokhoz.
A fokozat kiválasztásakor mindig a működési környezettel – hőmérséklettel, vegyi expozícióval és ellentétes térerővel – kezdje, mielőtt a mágneses erőre optimalizálná. A helyesen osztályozott mágnes évtizedekig megbízhatóan működik; egy alul meghatározott heteken belül megbukhat. Tekintse meg a teljes B-H lemágnesezési görbét a kritikus tervezésben használt bármely mágnesminőséghez, és mindig ellenőrizze a minőséget a beszállítója által hitelesített vizsgálati adatokkal, ne csak a névleges specifikációkra hagyatkozzon.
EN
